Sağlıklı Turizm Belgesi Olan Tesisler Hangileri?

Sağlıklı Turizm Belgesi Olan Tesisler Hangileri?

Sağlıklı Turizm Sertifikası Haziran ayı içinde otellere verilmeye başlanacak. Sağlıklı Turizm Sertifikasına sahip oteller bakanlığın sitesinde yayınlanacak.

Sağlıklı Turizm Belgesi olan oteller hangileri? Bu sorunun cevabı çok yakında tatile çıkmak isteyen vatandaşlar tarafından görülebilecek. Sağlıklı Turizm Sertifikasına sahip olan otelleri burada açıklayacağız.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk turizminin normale dönüş süreci için Bakanlığın uygulamaya koyduğu “Sağlıklı Turizm Belgesi”, turistlere tatillerini gönül rahatlığıyla geçirebilecekleri güvenli bir tatil hizmeti sunulmasını sağlayacak.

Tesislere gelen konuklar, “Sağlıklı Turizm Belgesi”nde belgenin logosunu, denetime ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı karekod uygulamasını ve denetleyici firmanın logosunu görebilecek.

Konaklamadan yeme içme tesislerine, tesis çalışanlarından misafirlerin kendi sağlık durumuna geniş bir yelpazede yeni tedbirleri tanımlayan “Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı” hakkındaki tüm bilgilere ve kriterlere Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının “www.tga.gov.tr” internet adresinden ulaşılabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir